Zážitkové dny na SŠPHZ

Ve středu 29. listopadu se někteří žáci 9. ročníku vydali na Zážitkové dny do Uherského Hradiště na Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou. Autobus nás vyzvedl ve 13.45 před školou a dovezl přímo na místo.

Po příjezdu nám pan Miroslav Kučera povídal o škole a pak nám pustil video, kde jsme mohli vidět záběry z různých oborů, které lze na škole studovat. Následně jsme se rozdělili do skupin podle toho, kdo chce jít na jaký obor střední školy. Měli jsme tři skupinky – technickou, zdravotnickou a jednu zaměřenou na gastronomii. V každé skupině absolvovali žáci aktivity, které s daným oborem souvisí. Například ve skupince zdravotníků jsme si mohli vyzkoušet pravý doktorský oděv, ve kterém lékaři operují, mohli jsme si osahat lékařské nástroje a také jsme skládali kostru člověka včetně orgánů.

Na závěr pro nás měli studenti připravené občerstvení. Hodina nám hrozně rychle utekla a každý jsme se pak vydali domů.

Obdržálková Adéla, IX. A

[Not a valid template]

 

Sdílejte!