Beseda se spisovatelem

Druhé ročníky navštívil spisovatel, básník a zároveň dědeček našeho žáka pan Jindřich František Bobák. Bývalý pan učitel českého jazyka a dějepisu je výborným vypravěčem a barvitě líčil dětem zážitky ze své poválečné školy a života po válce, kdy se musela celá jeho rodina hraničáře stěhovat přes celou naši zemi. Chvilku navštěvoval školu na Šumavě, naučil se německy a díky výbornému panu učiteli i latinsky, pak se zase na polských hranicích učil polsky, jindy měl zase na rakouských hranicích rakouské spolužáky. Nakonec se usadil v nedalekém městě Zlíně. O všem, co na cestách zažil, vypráví i ve svých knížkách. Píše od svých šestnácti let a již napsal 35 knih. Žákům představil knížky především určené dětem – pohádky, pověsti a legrační básničky. Poděkováním za zajímavou přednášku mu byly ukázky vlastních knížek žáků, obrázek na památku a zarecitovaná báseň složená vnukem pana spisovatele. Ještě jednou děkujeme panu spisovateli za návštěvu a těšíme se na tu další, kterou máme slíbenou v příštím školním roce.

Sdílejte!