Jak lidé žili dříve

V měsíci říjnu probíhal několikadenní projekt třetích tříd o tom, jak lidé žili dříve. Byl zahájen v místní knihovně, kde nám paní knihovnice Milada Rokytová ukázala knížky, ze kterých žáci mohli čerpat poznatky. Zabývali jsme se i pověstmi z blízkého okolí. Na závěr besedy luštili křížovku a přiřazovali názvy starodávných povolání (lazebník apod.). Po pěkné besedě nosili žáci předměty z doby minulé. Kreslili předměty, vyhledávali informace, dělali rozhovory se staršími členy své rodiny, a tak vznikaly pěkné práce.

Další beseda čekala na žáky ve třídách. Přišla za nimi paní Mgr. Eva Hřibová, pamětnice, která poutavým vyprávěním popsala život na vesnici za svého mládí. Na budově ZŠ Staré Město jsme poté otevřeli výstavu starodávných předmětů, kreseb, písemných prací… Tu mohli zhlédnout nejen žáci naší školy, ale i jejich rodiče. Kdo přišel na výstavu Jak lidé žili dříve, jistě nelitoval. K vidění byla pestrobarevnost starodávných předmětů, např. kubaňa, prakl, kávomlýnek, petrolejová lampa, valcha… Pokud nevíte, jak předměty vypadají, neváhejte a stavte se do konce tohoto týdne na 1. stupni ZŠ. Vše, a ještě více naleznete na naší výstavě!

Sdílejte!