Chaloupky – den pátý

Pátek je ve znamení stáří a ohlédnutím se za prožitým životem a týdenním pobytem na Vysočině. Děti si tak samy připravují výstavu s poznatky a zážitky celého týdenního programu s názvem Historie všedního dne. Tak jako po celý týden si mohli zájemci i dnes přivstat a nakrmit zvířata na zdejším statku. V jídelně jsme si pochutnávali po dobu pobytu na chutném jídle, uvařeném ze surovin z ekofarmy a biopotravin. Uvědomili jsme si tu znovu všichni, jak je příroda kolem nás důležitá a že si ji musíme chránit. Na každém kroku nás tady provázela ekologická pravidla při každodenních lidských činnostech. Kéž bychom si některé návyky odváželi i do svých domovů. Odjíždíme plni dojmů, zážitků a nových kamarádství. Domů si odvážíme nejen zajímavé, ručně vyrobené suvenýry, ale také ochutnávku mléčných výrobků z farmy. Všichni se těšíme na cestu domů a své rodiče.

Sdílejte!