Chaloupky – den třetí

Dnešní den jsme vyrazili pěšky na farmu do Zašovic. Sluníčko krásně svítilo a podzimní les byl nádherně barevný. Na farmě jsme strávili skoro celý den. Děti byly rozděleny do tří skupinek. První se naučila v kuchyňce vyrábět sýr a máslo, které ochutnají zítra na snídani. Druhá skupinka se učila spřádat vlnu a každý si odnesl vlastnoruční výrobek z vlněné plsti. Třetí parta se odebrala v holínkách na pastvu a do chléva mezi domácí zvířata chovaná na farmě. Postupně se všechny děti vystřídaly u všech činností. Cestu zpět měly v režii samotné děti, které nás vedly podle mapy a fotografií z okolní přírody. Večer byl ve znamení soutěží a her – vědomostní soutěže v poznávání živočichů, zpěvu písniček, skládání básní na téma našeho pobytu na Chaloupkách. Završením večera bylo nalezení pokladu. Děti si tak připsaly do svých deníčků další vydařený den.

Sdílejte!