Chaloupky – den první

V pondělí 20. listopadu odcestovaly třídy 3. A a 3. B na svůj ozdravný pobyt do Ekocentra Chaloupky. Po bezpečné jízdě náš autobus zastavil v 10 hodin na místě. Vysočina nás přivítala poletujícími vločkami sněhu. Děti se ubytovaly ve svých pokojích. Hudebně jsme se naladili s kytarou a hladoví jsme se vrhli na přichystaný oběd. Potom jsme se všichni spolu sešli a lektoři nám nastínili náš celotýdenní program s názvem Historie všedního dne. Domluvili jsme se na společných pravidlech, vyrobili jsme si vizitky a vrhli se do první hry s názvem Osadníci. Úkolem hry bylo vybudovat pro svůj tým osadu. Při této hře jsme se střídali v různých činnostech těchto povolání: byli z nás zedníci, tkalci, mlynáři, pasáčci, dřevorubci, kameníci. Za splněnou činnost jsme dostávali kartičky, které jsme předali svým starostům. Ti za ně získali materiál ke stavbě osady. Po svačině poznávaly děti podle indicií zákoutí bývalého zámečku. Před večeří hrály skupiny divadlo. Den jsme ukončili hraním společenských her a čtením před spaním. Někteří z nás se už těší na ranní krmení zvířátek.

Sdílejte!