Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění

Je libo ochutnat zákusek, nazdobit si perník, vyzkoušet si řezbářské umění, nechat se učesat a nalíčit, nebo se podívat na módní přehlídku? A nebo vše najednou? To vše, a ještě více dnes čekalo na naše žáky, kteří se zúčastnili Přehlídky středních škol a pracovního uplatnění konající se během dneška a zítřka v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Zde se jim představili zástupci škol z nejširšího okolí.

Náš výlet byl zahájen ve 13.30 hod. před školou. Tam na nás čekaly dva autobusy a dovezly nás přímo na místo. Hned na úvod dostal každý žák plánek, aby se mohl lépe zorientovat, kde se jaká škola nachází.

A jak nejlépe začít? Přece atraktivní módní přehlídkou, kterou si připravili studenti ze Střední školy ze Strážnice. Ta byla lákadlem nejenom pro holky, ale i pro kluky. Po nich následovali například i představitelé ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku ze Zlína s nacvičenou ukázkou juda a sebeobrany.

Aby ale všichni jen nepřihlíželi, měli dostatečné množství času na to projít si celou budovou sami. Někteří šli na jistotu, jiní tápali, ale nakonec si každý přišel na své a ochotní zástupci škol vyšli každému vstříc a náležitě se žákům věnovali. Snad byla žákům tato návštěva ku prospěchu a pomohla jim se zase o krůček přiblížit jejich vysněnému povolání.

 

 

Sdílejte!