Technický jarmark

V pátek 3. listopadu se v Uherském Hradišti konal Technický jarmark, který navštívili někteří naši vybraní žáci.
Autobus nás vyzvedl po první vyučovací hodině přímo u školy, nabrali jsme žáky ze ZŠ Za Alejí a společně jsme vyrazili do firmy THERMACUT zaměřující se na výrobu spotřebních dílů. Po úvodních organizačních a bezpečnostních pokynech jsme se rozdělili do dvou skupin. Ta naše se vydala na obchůzku celého areálu firmy, kde jsme měli možnost zhlédnout celý proces výroby. Pověření zaměstnanci nám po celou dobu vysvětlovali funkčnost jednotlivých strojů.
Po prohlídce jsme se přemístili do zasedací místnosti, kde bylo pro žáky připraveno nejenom drobné občerstvení, ale i aktivity, při nichž si mohli žáci vyzkoušet vyrobit odznak, složit haptickou mapu nebo poslepu smontovat hadici.
Celé dopoledne bylo pro žáky velkým přínosem. Obohaceni novými zkušenostmi a množstvím propagačních materiálů jsme se vrátili zpátky do školy.

Sdílejte!