Záložka do knihy spojuje školy

Již několikátým rokem se účastníme česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“, který vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Jelikož naše škola dlouhodobě spolupracuje se slovenskou školou v Turzovce, náš projekt otevřel další rok plodné spolupráce. Letošním tématem byl „Tajuplný svět knižních příběhů“. Žáci od druhých do devátých tříd tvořili v hodinách výtvarné výchovy své záložky. Někteří pustili svou fantazii, další znázornili své oblíbené hrdiny, např. Harryho Pottera, Malého prince, jiní si vystačili s citáty o knihách. Každopádně na Slovensko putovaly záložky barevné, nápadité a hlavně chtěly udělat radost za hranicemi a možná opět vrátit děti ke čtením. Což je cílem celého projektu. I naši žáci se už můžou těšit na záložky svých slovenských vrstevníků.

Sdílejte!