Halloween is here again

Walking up the garden path, I spy a yummy sweet,

Halloween is here again, Knock, Knock – Trick or Treat?!?

Poslední říjnový den se v mnoha zemích, především anglicky mluvících, nese ve znamení oslav Halloweenu. U nás sice nemá Halloween takovou tradici, ale postupně si získává stále větší oblibu, a to i na naší škole.

Původ slova Halloween musíme hledat v anglickém slovním spojení  „All Hallows´ Evening“ – tzn. předvečer Všech svatých“. Také je dobré uvědomit si souvislost mezi halloweenským americkým/ britským třeštěním a po něm následujících křesťanských slavností Všech svatých, lidověji Dušiček. 

Žáci naší školy se přestrojili do kostýmů a měli krásně připravené masky a líčení s lebkami, jizvami a kříži. Mohli jsme tak na chodbách zahlédnout jeptišky, upíry, piráty a zombie.

 

Sdílejte!