Výjezd žákovského parlamentu

20. října, to bylo datum, na které se všichni parlamenťáci těšili již od prázdnin. Byl to totiž den, kdy se naše cesta neubírala do dveří školy, ale do hotelu Háj v Nové Lhotě.
Ráno jsme se sešli před školou a se školním zvoněním oznamujícím začátek vyučování jsme již nasedali do autobusu. Cesta nám rychle uběhla a brzy už jsme si přebírali klíčky od svých pokojů, které byly následující dva dny naším domovem.
Po vybalení jsme mohli začít pracovat už jako úplně kompletní parlament. Na začátku ale nesměly chybět seznamovací hry. Pak už na nás ale skutečně čekala velká spousta práce. Začali jsme shrnutím akcí z minulého roku, poučili jsme se z případných chyb a naplánovali jsme akce na tento školní rok. Poté na nás čekal zasloužený oběd a odpočinek na pokojích. Polední klid utekl jako voda a my jsme započali druhý pracovní blok.
Nesmělo chybět slavnostní přijetí nových posil ze šestek a také doplňujících členů ostatních ročníků. Poté jsme se rozdělili na dvě části, jedna se věnovala blízké akci „Halloweenské odpoledne“ ve školní družině, druhá se vypořádávala s úkolem zpracovat video do projektu, v němž jsme zapojeni.
Samozřejmě jsme nezapomněli vyběhnout na čerstvý vzduch. Novou sílu jsme načerpali na procházce po tamějších kopcích a při hře minigolfu. Vrátit se zpět do hotelu nás už donutil jen hlad a chuť na večeři. Po ní následovaly poslední pracovní povinnosti a pak hry, u kterých jsme se nasmáli a vybili poslední zbylou energii. Večer už nezbývalo nic jiného než zalehnout a načerpat potřebnou dávku energie na druhý den. Ráno jsme odstartovali snídaní a třetím pracovním blokem – zvolením samosprávy. Velkým zpestřením byla nečekaná návštěva našich bývalých parlamenťáků, kteří obětovali sobotu cestě a strávení času s námi. Pokračovaly práce na videu i přípravy akce pro děti z družiny. Po obědě už přišla řada na balení věcí, dolaďování detailů na dvoudenních odvedených pracích a nakonec i cesta domů za odpočinkem.
Těšíme se na příští rok!

Barbora Broklová, VIII. D

Nově můžete sledovat a odebírat Žákovský parlament Základní školy Staré Město na kanále Youtube i na Instagramu.
https://www.youtube.com/watch?v=bCBkSUEycJY
https://www.youtube.com/watch?v=Sai75sgxQwU&t=20

Akce proběhla v rámci projektu Efektivní prevence, který je financovaný Zlínským krajem.

 

 

Sdílejte!