Šesté pokračování přírodovědné soutěže žáků pátého ročníku…

Ve středu 11. října  jsme na naší škole připravili již šestý ročník této soutěže, do které se zapojila družstva žáků ze ZŠ Staré Město, ZŠ Nedakonice, ZŠ a MŠ Jalubí, ZŠ a MŠ Uherské Hradiště – Větrná, ZŠ Ostrožská Nová Ves a ZŠ a MŠ Zlechov. V letošním ročníku jsme na naší škole tradičně přivítali vysoký počet účastníků. Celkem soutěžilo více než 130 dětí ve 27 družstvech. Soutěž se skládala z testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Žáci postupně procházeli pěti stanovišti a sbírali body za své znalosti. Poznávali zástupce rostlin a stromů, v učebně přírodopisu určovali živočichy, v přípravně přírodopisu zavonělo exotické koření a cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v přírodovědném kroužku Leguánek řešili žáci úkoly s živými plazy. Všechna družstva chtěla uspět a získat co nejlepší umístění. Vyhrát ale můžou jen ti nejlepší…  A jak to vše dopadlo? Na třetím místě se umístilo družstvo ze ZŠ a MŠ Zlechov a na druhém místě skončilo družstvo loňského vítěze ze ZŠ a MŠ Uherské Hradiště – Větrná. Celkovým vítězem letošního ročníku se stalo družstvo domácí ZŠ Staré Město (ZŠ SM 12). Vítězům srdečně blahopřejeme a věříme, že jejich zájem o naši přírodu bude pokračovat i v budoucnu. Všem ostatním děkujeme za účast a soutěžní nasazení a věříme, že to pro ně bylo příjemně strávené dopoledne i odpoledne.

Akce proběhla v rámci projektu Květinové ostrovy – studna poznání, který je podpořený Nadací Partnerství.

Celá soutěž je připravena pro velké množství dětí, kterým chceme tímto způsobem přiblížit prostředí naší školy. Bez všech mých „pomocníků“ by se to ale nepodařilo. Mé veliké DÍKY míří k mým kolegům, kteří mi opět dokázali, že se na ně mohu stoprocentně spolehnout, a bezchybně se podíleli na přípravě a realizaci této organizačně velmi náročné soutěže. Poděkovat chci také žákům Ekotýmu, kteří se letos zhostili role průvodců pro všechna družstva „páťáků“. Všichni vše zvládli na výbornou – to je základ celé úspěšné akce. Moc díky.

 

Sdílejte!