Biomy v ZOO Zlín

Také v letošním roce se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím střediskem zoo se zaměřením na jednotlivé biomy planety Země. Ve čtvrtek 5. října vyrazili autobusem do Lešné žáci 8. A a 8. D. Čekaly je programy s názvem „Amazonský deštný prales“ a „Život pod mořskou hladinou“. Během obou výukových programů ve vzdělávacím centru Tyrol se dozvěděli mnoho zajímavých informací a závěrem zjišťovali své nově nabyté vědomosti. V pátek 6. října žáci třídy 8. B a 8. C absolvovali programy „Ledové světy“ a „Savany a stepi Afriky“. První program se uskutečnil ve vzdělávacím centru Tyrol, druhý jmenovaný program neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v zoo mezi africkými zvířaty. Poutavý výklad pana Divílka o afrických zvířatech byl jako vždy perfektní. Po oba dny byla návštěva zoo spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská zoo uspořádána. Novinkou pro letošní rok byla nová expozice papoušků kea a nový exponát v podobě novozélandského ptáka kiviho. Unikátním zážitkem i nadále zůstává návštěva pavilonu mořských rejnoků druhu siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Počasí bylo po ránu chladivé a dešťové kapky nás provázely po oba dva dny. Exkurze byly opět příjemným zpestřením výuky, a tak se budeme těšit i na příští rok.

[Not a valid template]

 

Sdílejte!