Návštěva Archeoskanzenu Modrá, Živé vody a terária

V pondělí 2. října vyjeli žáci sedmého ročníku na historicko-přírodovědnou exkurzi do Archeoskanzenu Modrá a také přilehlého terária a Živé vody.
Ve skanzenu měli žáci možnost seznámit se s naší dávnou historií. V tamější škole nás přivítal přísný mnich, který nám nastínil historii Velké Moravy. Dále si žáci mohli vyzkoušet lukostřelbu, obléct se jako tehdejší bojovníci, ochutnat placky a také se něco dozvěděli o výrobě keramiky.
Další zastávkou byla expozice Živá voda, kde se žáci seznámili s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy a rostlinami řeky Moravy.
Asi nejvíce nás zaujala expozice terárií, která se nachází také v blízkosti Archeoskanzenu. Pan Karel Zavadil zde chová přes 100 exotických zvířat. S nadšením nás seznámil se svými mazlíčky, a děti si mohly dokonce pohladit hada, chameleona, krokodýla i sklípkana, což byl pro ně opravdu velký zážitek.
Věřím, že se dětem tato exkurze líbila a obohatila je o další nové informace a zážitky.

Sdílejte!