Šesťáci do parlamentu

Ve středu 27. září proběhly tradiční volby nově příchozích žáků 6. ročníku do žákovského parlamentu. Nové tváře ze šestek posílí žákovský parlament za bývalé parlamenťáky z devátého ročníku, kteří nám odešli na střední školy. Rozloučili jsme se s Čestmírem Kolaříkem, Alžbětou Plevákovou, Kateřinou Nedomovou a Karlem Špačkem, kterým za jejich práci pro žákovský parlament moc děkujeme.
O hlasy voličů letos bojovalo těchto devět kandidátů: Vojtěch Hejtmánek z VI. A, Matěj Januška z VI. A, Elen Velgo z VI. B, Kryštof Foret z VI. B, Žaneta Pavlíková z VI. C, Emma Číhalová z VI. C, Adéla Slámová z VI. D, Martin Bilík z VI. D a Marek Popelka z VI. D. Ale do žákovského parlamentu se mohli dostat pouze čtyři z nich. Musíme podotknout, že výsledky na posledních postupových místech byly letos nejtěsnější v historii všech dosavadních voleb.
S velkým náskokem však volby vyhrál Kryštof Foret z VI. B s 35 hlasy. Také se k nám probojovali Marek Popelka z VI. D, Emma Číhalová z VI. C s 25 hlasy a Elen Velgo z VI. B s 22 hlasy.
Odevzdáno bylo celkem 74 hlasovacích lístků, z toho 73 platných.
Volební účast byla tedy 74%.


Náš dík patří všem, kteří s přípravou voleb pomáhali, a také všem kandidátům za odvahu vystoupit veřejně se svým volebním programem. Nově zvoleným členům žákovského parlamentu blahopřejeme a těšíme se na spolupráci.

Činnost parlamentu je podpořena Zlínským krajem.

Sdílejte!