Seiferos – ukázky dravců a sov

Ve středu 27. září se žáci 1. i 2. stupně ZŠ Staré Město za krásného slunečného počasí zúčastnili výukového programu Seiferos na koupališti ve Starém Městě.

Pracovníci záchranné stanice z Kuřimi u Brna nám předvedli velice zajímavou a poutavou ukázku bezmála třiceti dravců a sov. Velmi vtipnou a poučnou formou je všechny podrobně představil pan Zdeněk Fabián. Z jeho slov a vtipných průpovídek byla cítit profesionalita a vřelý vztah k tomuto náročnému povolání. Na závěr vyprávění jsme si všichni dokonce mohli pohladit největší sovu, výra velkého. Nejrychlejší a nejšikovnější z žáků pak po správném zodpovězení čtyř otázek vyhráli nádherné fotografie dravců a sov. Poté následovaly ukázky lovu a volného letu. Výherci soutěžních otázek navíc dostali sokolnickou rukavici, aby předvedli svou odvahu a sílu, když jim přivolaní ptáci přistávali na natažené ruce. Na závěr celou úspěšnou akci ocenili účastníci dlouhotrvajícím potleskem.

Sdílejte!