Rychleji, výše, silněji aneb Olympijský den páťáků

V duchu olympijského hesla  „Citius, Altius, Fortius“  probíhalo úterní dopoledne pátých tříd.

Děti se už dlouho dopředu těšily na Olympijský den, který tentokrát vzhledem k proměnlivému a chladnému počasí proběhl v prostorách školy. Čekala je čtyři stanoviště, na kterých si navzájem poměřily svoji rychlost, vytrvalost, sílu a přesnost. Na atletické dráze druhého stupně si nejprve odběhly 60 m, následoval vytrvalostní běh a dále se přesunuly do tělocvičny, kde skákaly z místa do dálky a házely na koš.

Poté se mladí sportovci vrátili na první stupeň, kde byl pro ně připraven vědomostní kvíz týkající se historie olympijských her. V této části se již nehodnotily individuální výkony jednotlivců, nýbrž se upevňovala týmová spolupráce. Skupiny dětí měly za úkol najít a správně odpovědět na otázky, které byly rozmístěny na školní zahradě. Žáci již předem vypracovávali v hodinách čtení pracovní listy, zaměřené na starověké olympijské hry. Celou olympiádu provázela příjemná sportovní atmosféra a všichni se už nemohli dočkat závěrečného vyhlašování vítězů.  

Sdílejte!