Školní kolo přespolního běhu

V pátek 15. září se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil již tradiční přespolní běh žáků všech tříd druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. Jako první se na start postavili mladší žáci a žákyně. V 9.00 odstartovali žáci 7. ročníku, po nich žákyně 7. ročníku, následovali žáci 6. ročníku a mladší kategorii uzavřela děvčata 6. ročníku. Napětí před startem bylo veliké, ale dosažené časy nakonec velmi dobré. Vítězové jednotlivých kategorií (Marek Popelka, Sabina Březinová, Ondřej Turčin a Adéla Gálová) se mohli těšit z krásné ceny v podobě tradičního památečního hrnečku.

V 11.00 se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala prestižním závodem chlapců 9. ročníku, kterého se již pravidelně účastní i pan učitel Jan Zábranský. Pro kluky je to vždy veliká motivace. A každoročně je to i veliký a nelítostný boj. Letos vybojoval v těžké konkurenci skvělé 7. místo. Následovala děvčata 9. ročníku, jejichž závod měl letos také zvláštní příchuť. Chyběla vítězka předchozích třech ročníků Tereza Cigošová. Proto o nové šampiónce rozhodl až samotný závod. Pak následovaly skupiny chlapců a děvčat 8. ročníku. Vítězi starší kategorie se stali Pavel Čechmánek, Barbora Jagošová a Alžběta Svobodová, Dominik Hejda (již třetí vítězství a hrneček v řadě) a Eliška Jakůbková.

Počasí bylo zpočátku trochu rozpačité, ale nakonec chvílemi i to sluníčko vykouklo. Nakonec vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a tohoto našeho tradičního závodu se zúčastnili. Zde je nutno vzpomenout i příkladnou účast kolegyň, které se spolu s dětmi postavily na startovní čáru – paní učitelky Verunka, Mirka a Renča. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu.

Sdílejte!