Svítíme…

Ve dnech 11. – 15. září  probíhá již tradiční sbírka Světluška, tentokrát už po patnácté, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Na druhém stupni budou členové žákovského parlamentu prodávat předměty od pondělí 11. září do čtvrtka 14. září vždy o svačinové a obědové přestávce. Na první stupeň dorazí Světluška ve středu 13. září a zdrží se tam od 7.55 do 9.35 hodin. Když si od našich parlamenťáků koupíte peněženku za 50,- Kč, zubní kartáček za 100,-Kč, propisku za 30,- Kč nebo tykadla za 70,- Kč, pomůžete tak nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Nevidomým se za vydělané finance mohou pořídit například slepečtí psi nebo osobní asistenti zrakově postižených. Minulý rok se ze sbírky Světluška rozdělilo celkem 13,6 milionů korun. Světluška opravdu pomáhá. Tak pojďme společně prosvítit svět nevidomých.
Barbora Broklová, VIII. D

Činnost parlamentu je podpořena Zlínským krajem.

Sdílejte!