Den prevence

V pondělí 26. června čekal na žáky 7. ročníku pestrý program v rámci „Dne prevence“, který uspořádal žákovský parlament a zdravotníci naší školy. V dnešní době se děti stále častěji setkávají s nástrahami a závislostmi, proti kterým je tato akce zaměřena. Žáci se prostřednictvím 9 stanovišť seznamují se závislostmi, jako je kouření a alkohol, zjišťují, co způsobuje jejich užívání a jaká rizika při něm hrozí. Dnešní velkou hrozbou jsou také poruchy příjmu potravy. Žáci zjistí, co je anorexie a bulimie, jak se proti nim bránit a jak se správně stravovat. Na dalších stanovištích žáci prozkoumali hrozby reklamy a internetu. Důležité bylo také seznámit žáky s tím, jak se zachovat v případě úrazu. Vyzkoušeli si zastavit krvácení, ošetřit zlomeninu, obvazovou techniku a transport raněného.

Doufáme, že si žáci z celého dne odnesli spoustu užitečných informací. Jsme rádi, že jsme měli možnost přiblížit základy prevence a pohovořit s žáky o závažnostech, které na ně čekají na každém kroku.

Děkujeme všem externistům, kteří na jednotlivých stanovištích hovořili o závislostech. A také našim parlamenťákům, kteří školitelům pomáhali.

Akce proběhla v rámci projektu Efektivní prevence, který podpořil Zlínský kraj.

 

 

Sdílejte!