3. A na výletě v Kroměříži

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prosluněný pondělní den si užila naše třída v krásné Kroměříži.
Před osmou hodinou ranní jsme nasedli plni nadšení a očekávání do autobusu a vydali se užít si výlet do Kroměříže. Za necelou hodinku jsme dorazili na místo. Naše první kroky směřovaly do Podzámecké zahrady, ale než jsme se dostali ke krásám zahrady, zamířily děti k nejbližším lavičkám, protože už měli všichni chuť na řízky od maminek. Naplnění novými silami jsme se vydali obdivovat rostliny a dřeviny v nádherné zahradě. Cestou nás také doprovodil nejeden pestře zbarvený páv a volně pobíhající králík. Nahlédli jsme i na paviány, daňky, kozy a spousty dalších zvířat a nezapomněli nakrmit kačeny v nedalekém rybníce. To už se ale přiblížila desátá hodina a my jsme se vydali hledat cesty a cestičky do zrcadlového bludiště. Nezabloudil nikdo, ale vyřádili se úplně všichni! A kam půjdeme dál? Trošku si zasportovat a zdolat 206 schodů. Zavítali jsme totiž na věž zdejšího zámku, která nám nabídla překrásný výhled do širokého okolí. Naše poslední zastávka směřovala přes náměstí na ledové osvěžení, na které se všichni moc těšili. To už jsme se ale rozloučili s Kroměříží a vydali se na zpáteční cestu.

Sdílejte!