Malí princové a půvabné princezny se věnovali královské etiketě v Miloticích

V pátek 16. června se žáčci prvních tříd vypravili na zasloužený výlet za pilnou práci, kterou odvedli za celý svůj první rok ve školních lavicích. Jejich cesta se ubírala do krásného barokního zámku nedaleko jihomoravského Kyjova, do Milotic. Nejprve zamířili do zámecké šatny, kde se každá malá slečna proměnila v princeznu a každý malý pán v prince. Ve vznešených šatech a s mečem u opasku si prošli zámek s výkladem hraběnky. Po prohlídce nechyběla ani lekce královské etikety se zámeckou paní a společný tanec za doprovodu klavírní hudby. Když se princezničky a princové proměnili zpět na holčičky a kluky z prvních tříd, vydali se na prohlídku konírny, kde si mohli prohlédnout starodávné kroje, zdobené lidovými motivy Kyjovska, a dračí sluj, kterou obýval dráček Mráček z pohádky Za humny je drak, jež se zde na zámku natáčela. Po rozloučení s kamarádským dráčkem navštívili prvňáčci zámeckou jízdárnu, kde na ně čekali ptačí dravci a sovy, kteří se ochotně nechali vyfotit, a dokonce i pohladit. Pán, zámecký sokolník, který se o dravce staral, naše žáčky poučil o jejich denním i nočním životě. Naplněni poznatky o ptačích velikánech se vydali na procházku krásnou zámeckou zahradou, kde se konečně zakousli do svačinek od maminek. Po dobrém obědě už bohužel výlet končil a děti začaly nasedat do autobusů. Cestou ke škole si zazpívaly veselou výletní písničku, aby jim cesta rychle utekla. I přes pár dešťových kapek se výlet vydařil. Žáčkům se velmi líbil a už teď se těší na výlet, který na ně čeká příští rok!

Sdílejte!