Královské město doslova pod nohama

Během minulého týdne se postupně vydaly jednotlivé sedmé třídy do Uherského Hradiště. Nejednalo se však o obyčejnou procházku, ale o poznání našeho královského města prostřednictvím věhlasné odbornice, průvodkyně ze Slováckého muzea, paní Rašticové. 

Sedmáci soustředěně naslouchali vyprávění o založení města, mohli si doslova šlápnout na významné památky umístěné přímo v chodníku či si osahat půdorys původního opevnění. Dozvěděli se, proč je Stará radnice v Prostřední ulici postavená nakřivo, proč se morovému sloupu říká lidově rozárka anebo jaký je nejstarší dům na náměstí. Zajímavé bylo i zodpovězení otázky, proč zrovna v Uherském Hradišti máme dvě náměstí, což bylo v tehdejší době neobvyklé, až nevídané.

Jelikož naše sedmáky doprovázelo parné a slunné počasí, byla točená zmrzlina příjemnou tečkou tohoto vzdělávacího programu.

Sdílejte!