Umění zaujmout slovem

V pondělí 5. června proběhlo školní kolo řečnické soutěže. Letos se jí zúčastnili pouze žáci osmých a devátých tříd. Ztížili jsme totiž pravidla. Jednotliví řečníci si losovali téma až před porotou složenou z vyučujících jazyka českého. Dostali chvíli na přípravu a pak začala jejich minuta zaujmout vhodnými slovy a příběhem. Nabídka témat byla pestrá a porota slyšela příhody ze školky, zážitky ze života nebo úvahy, co by řečník dělal, kdyby nechodil do školy. Klání řečníků bylo nakonec úspěšné, mnohým minuta nestačila a mluvili dál a dál.

A kdo jsou mladí Demostheni naší školy? První místo si vyřečnila Barbora Šoustková z 9. D, která se bravurně vypořádala s tématem „Pojď si se mnou zahrát…“. Druhé místo si odnesla Barbora Rokytová z 9. B, která se pokusila shrnout důvody, proč neradi chodíme do školy. A třetí místo porota udělila Martinu Pavlíkovi z 8. B. Ten se nám pokusil říct, který je jeho nejoblíbenější předmět ve škole.

Děkujeme všem řečníkům, kteří si po náročném dnu plného focení a sluníčka našli svou minutku a obětovali ji svým češtinářkám.

Sdílejte!