Návštěva mimozemšťana v srdci Beskyd

Dlouho očekávaný den odjezdu na ozdravný pobyt v přírodě se 29. května stal skutečností a děti ze 3. B a 3. C nasedaly do autobusu vstříc novým zážitkům.

První zastávkou byl Rožnov pod Radhoštěm. Zde probíhal tělocvik v Gibon parku a prvouka ve skanzenu. Následoval přesun do hotelu Kyčerka ve Velkých Karlovicích, kam nás přiletěl navštívit smutný mimozemšťan Wejdík. Proč smutný? Jeho planeta je zanesena odpadem, nedá se na ní žít a on sám si s tím neví rady. Děti, které se rozdělily do skupin, mu ochotně přislíbily pomoc a s elánem se pustily do práce. Třídily odpad, zakládaly kompost, zhasínaly světla, poznávaly stromy a rostliny, počítaly i procvičovaly vyjmenovaná slova a slovní druhy. Kromě toho stihly navštívit sklárnu v Karolince, besedovat s hvězdářem o vesmíru, vytvořit lapač snů, namalovat vlajku, projít nebezpečnou stezku odvahy a bojovat ve fáborkovém závodě o titul nejrychlejšího a nejchytřejšího lišáka. Na konci pobytu byly vyhlášeny skupiny, které odklidily z Wejdíkovy planety nejvíce nepořádku.

Poslední den patřil návštěvě Pusteven a výšlapu k soše Radegasta.

Děti si ze školy v přírodě odvezly spoustu nových zkušeností, vědomostí, diplomů a odměn.

Velké poděkování za péči o děti a pomoc při organizaci her patří paní učitelce Dáši Machové a MUDr. Ireně Pelechové, za odměny do soutěží rodičům a v neposlední řadě panu Vybíralovi za příjemnou a bezpečnou dopravu.

Sdílejte!