Výlet druháčků do časů Jak lidé žili dříve…

Ve čtvrtek 25. května navštívili naši druháčci mlýn v Kuželově a skanzen ve Strážnici.  

Tady je pár jejich postřehů:  

Se školou jsme jeli na výlet. Nejprve jsme jeli do mlýna v Kuželově. Tam byl velký starý mlýn. Když foukal silný vítr, vrtule se moc točila. U mlýna byl malý dům, v něm byla krásná výstava. Potom jsme jeli do skanzenu ve Strážnici. Byly tam staré domečky, hráli jsme si na dvě rodiny a koupili jsme si tam moc krásných věcí. (A. Vaňková)

Jeli jsme autobusem ke mlýnu v Kuželově. Ukázali nám tam, jak se dřív dělala mouka. Pak jsme odjeli autobusem do skanzenu ve Strážnici. Tam nám ukázali, jak se žilo dřív. Potom jsem si koupila magnet, zvonek, píšťalku. (A. Hampalová). 

Potom jsme odjeli do skanzenu ve Strážnici, tam jsme si něco nakoupili a pak jsme se šli podívat na chaloupky. A taky nás paní rozdělila na dvě rodiny, potom nám dávala hádanky. Nejvíc se mi líbilo: chaloupka, co měla střechu až dolů, drak a mince. (J. Horák)

Sdílejte!