Exkurze do Ray Service

V pátek 26. května žáci z technického kroužku a zájemci ze 7. a 8. tříd navštívili firmu Ray Service ve Starém Městě. Firma se zabývá výrobou kabelových svazků, ovládacích a řídicích panelů, elektronickými skříňkami, testovacím zařízením, přístrojovými deskami a protipožárním zabezpečovacím systémem. Výroba je zaměřena pro letecký průmysl, vojenský průmysl a motosport. Provádí i zakázkovou výrobu, vývoj, návrh elektromechanických celků dle požadavků zákazníka.

Program, který pro nás připravili:                                                          – seznámení s firmou a jejím výrobním programem,

– kvíz zaměřený na znalosti z oblasti elektra, fyziky, techniky,  – zkouška manuální zručnosti přímo na pracovišti – pájení, krimpování, odizolování  vodičů,

– vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží, zhodnocení exkurze.

Všem se exkurze líbila, měli jsme možnost nahlédnout do provozu a vyzkoušet si naše schopnosti přímo na místě výroby.

 

Sdílejte!