Páté třídy v Praze

Na čtvrtek 25. května se všichni žáci pátých tříd moc těšili. Jak by ne, vždyť nás čekala exkurze do Prahy. Ve čtyři hodiny ráno jsme se shromáždili na vlakovém nádraží ve Starém Městě a odtud jsme Leo expresem odjeli směr Praha. I s přestupem v Přerově cesta trvala necelé tři hodiny. O půl osmé ráno jsme byli v Praze. Prošli jsme rušnou halou hlavního nádraží a přestoupili na metro C, které nás dovezlo do stanice Vyšehrad. Dále jsme už putovali pěšky. Čekal nás bájný Vyšehrad se svými pověstmi. Slavín, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti českého národa. Ze Slavína jsme sešli na Rašínovo nábřeží a při chůzi podél řeky Vltavy jsme viděli Tančící dům, Mánes, Žofín a Národní divadlo. Přešli jsme řeku Vltavu přes most Legií a zamířili k Pomníku obětem komunismu. Od pomníku jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Další naše kroky směřovaly na Pražský hrad. Zde jsme obdivovali střídání stráží. Protože na Hradčanském náměstí čekalo na kontrolu před vstupem do Hradu obrovské množství turistů a žáků jiných škol, vydali jsme k bočnímu vstupu přes Jelení příkop. Tudy jsme se po kontrole bez čekání dostali do areálu Hradu. Následovala prohlídka Chrámu svatého Víta a nádvoří, prošli jsme Královské zahrady a vyfotili se na Starých zámeckých schodech. Nerudovou ulicí jsme pokračovali na Malou Stranu a po Karlově mostě došli na Staroměstské náměstí. Návštěva zahraničního státníka na Staroměstské radnici a rekonstrukce Pražského orloje nám neumožnila jeho zhlédnutí. Pak už nás čekala zastávka u Univerzity Karlovy, Stavovského divadla a okolo Prašné brány přes Příkopy hurá na Václavské náměstí. Zde jsme se vyfotili u sochy svatého Václava. Sice nás trochu bolely nohy po celodenním chození, ale vrátili jsme se plni dojmů a zážitků z našeho hlavního města.

Sdílejte!