Naši zlatí krajští atleti

První místo si z krajského kola atletického závodu Poháru rozhlasu přivezli starší žáci ZŠ Staré Město. Cesta ke zlatu a prvnímu místu ve Zlínském kraji nebyla jednoduchá. Počasí ve středu 17. května bylo slunečné a mnohem příznivější než v okresním kole minulý týden, kdy se teploty pohybovaly okolo 10 stupňů.

Po vítězství v okresním kole, kde se naši kluci utkali o postup s devíti základními školami okresu, se na krajské finále sjelo 8 nejlepších družstev Kroměřížska, Vsetínska a Zlínska. Mezi účastníky byly i sportovní atletické školy, kterých se naši kluci nezalekli, ba naopak vtrhli do soutěže jako uragán. Nejvíce bodů přinesl Jakub Kunt (1404 bodů), který vyhrál 1. místo ve skoku vysokém (192 cm) a dalekém (640 cm). Druhým naším nejlepším reprezentantem byl Tomáš Daníček (985 bodů), který obsadil 6. místo na 1500 m s časem 5:10, a na třetím místě Erik Hábl, který výkonem 167 cm ve skoku do výšky obsadil 2. místo. Za zmínku stojí 3. místo Jiřího Kedry ve vrhu koulí výkonem 11,22 m. Naše výkony korunovala štafeta ve složení Hábl, Kunt, Daníček, Goliáš, která doběhla druhá. Celkově naši kluci nasbírali 5809 bodů, které ale na republikové finále nestačily. Přesto jim gratulujeme a můžeme s hrdostí říci, že máme nejlepší atlety ve Zlínském kraji. Sestava: Jakub Kunt, Erik Hábl, Patrik Goliáš, Tomáš Daníček, Dominik Hradil, Jiří Kedra, Michal Šmíd, Michal Fryšták, Richard Bičan.

 

Sdílejte!