Výlet čtvrťáků do Moravského krasu

Úterní slunečný den 16. května strávili žáci čtvrtých tříd na výletě v Moravském krasu. Počasí bylo jako vymalované a celý program se parádně vyvedl. Nejprve jsme navštívili Horní můstek propasti Macocha, kde jsme si přečetli pověst, podle které je propast pojmenována. Pohled dolů nás ohromil, je to něco přes 138 metrů! Poté nesmělo chybět první společné focení. Lanovkou, což byl pro některé velký zážitek, jsme se dostali k Punkevní jeskyni, kde nás čekala více než hodinová prohlídka. Pořádně jsme se oblékli, jelikož v jeskyních je jen 7° C. Viděli jsme jeskyně s úžasnými krápníkovými útvary, stalagmity, stalaktity, stalagnáty a dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavých věcí. Paní průvodkyně nám prozradila i některé jejich názvy, jak si je pojmenovali objevitelé. Jeskyněmi jsme se dostali až na dno propasti Macocha a odtud nás čekala tajuplná plavba na lodičkách po říčce Punkvě. Propluli jsme několika sály, kolem tzv. divadla i Brány do pekel. Po prohlídce jsme se nasvačili, abychom doplnili síly. Vláčkem jsme se přesunuli ke Kateřinské jeskyni, kde nás čekala poslední prohlídka. Zde nám paní průvodkyně řekla další pověst o malé Kateřince, která zde zahynula, když hledala svou zatoulanou ovečku. Po prohlídce monumentálního Hlavního dómu, který je větší než fotbalové hřiště a má úžasnou akustiku, takže jsme si zde mohli i zazpívat, nás nejvíce zaujala efektně osvětlená Čarodějnice, která je i ve znaku Kateřinské jeskyně. Poté jsme se již spokojeni a plni nových dojmů vraceli domů.

Sdílejte!