Statistika nuda je?

Zase taková nuda to není a opravdu má užitečné nástroje. Slovo statistika má původ v latinském status, což znamená stát. Původní funkcí statistiky byl sběr údajů o státu a jeho obyvatelích, tedy například evidence narození a úmrtí, majetková a daňová evidence. Dnes se statistika zabývá sběrem, zpracováním a vyhodnocováním dat. Nachází široké uplatnění v celé řadě lidských činností – ve státní sféře, ve výrobě, lékařství, fyzice či chemii. I my jsme si připravili taková malá statistická šetření z různých, nám blízkých odvětví.

Za 8. A se představily Barča Bajajová a Denča Kmentová se svou prezentací „Co bys dělal, kdyby…“. Pavel Čechmánek a Michal Fryšták nás zasvětili do světa aut a jejich četnosti v domácnostech. Míša Fornůsková a Julča Luběnová nás přenesly do příjemného tématu dovolených. Olča Míšková, Áďa Obdržálková a Terka Reinberková nás poučily o faktech ze života dnešní mládeže. A od Jirky Schönbauma a Toma Smělíka jsme se dozvěděli o oblíbených televizních programech.

Za 8. B se nám ukázali Domča Svoboda a Marťa Pavlík s prezentací o filmech. Áďa Marková, Domča Pecha a Anet Kolářová se ptali na otázky z různých odvětví, své závěry nám představili ve své prezentaci. Eliška Stehlíková a Kačka Gabrielová nás pobavily svými zábavnými otázkami. Nelča Zapletalová a Terka Trávníčková vytvořily prezentaci na téma „Tvoje oblíbené…“. Nakonec přišli Míša Křivák, Peťa Cícha a Pavel Král, kteří se zaměřili na volný čas našich žáků.

8. C se předvedla s tématy sport, ideální den, značka a barva mobilů, knížky, televize a jídlo. Romča Lapčík, Vašek Raštica, Filip Hřib zjišťovali, jak jsou na tom žáci s pohybem. Tom Snopek, Jožka Matějíček a Ondra Bajaja se ptali na počet televizí, které mají lidé doma. Barča Lesová, Anežka Berková a David Bundzel  se zajímali o čtení a knížky. Na otázku „Jaké mají žáci chutě?“ nám odpověděli Marťa Králík, Marek Pavlica a Honza Janík. Saška Petrů, Mája Macháčková a Natka Körberová vypracovaly prezentaci o mobilních telefonech.  A řadu prezentací zakončily Terka Cigošová, Áďa Havalová, Zuzka Jelínková a Lucka Zedníková se svým šetřením „Jak by měl vypadat tvůj ideální den?“.

Jejich zdařilé prezentace si můžete prohlédnout zde:

Bajajova_Kmentova_Co_bys_delal

Cechmanek_Frystak_Auta

Fornuskova_Lubenova_Dovolena

Miskova_Obdrzalkova_Reinberkova_dnesni_mladez

Smelik_Schonbaum_Tv_programy

Krivak_kral_cicha_volny_cas

Markova_kolarova_pecha_otázky

Stehlikova_gabrielova_zabavne_otázky

Svoboda_pavlik_filmy_serialy

Zapletalova_travnickova_tvoje_oblibene

Bajaja_Matejicek_Snopek_televize

Jelinkova_Cigosova_Havalova_Zednikova_idealni_den

Lapcik_Rastica_Hrib_sport

Lesova_Berkova_Bundzel_knizky

Pavlica_Janik_Kralik_jidlo

Petru_Machackova_Korberova_mobily

 

Sdílejte!