Soutěžní den IZS

V úterý 16. května se sjelo do Amfíku Bukovina v Popovicích 19 týmů ze základních škol Zlínského kraje, aby se zúčastnilo pohybově vědomostní soutěže v bezpečnostně-branných disciplínách pro žáky 8. tříd. Naši školu reprezentovala šestice z 8. B (Nelča Zapletalová, Terezka Trávníčková, Áďa Marková, Domča Pecha, Simča Vávrová a Pája Kobertová). Ta si jela vyzkoušet, jak jsou na tom se znalostmi ze zdravotnictví, požární ochrany nebo trestní odpovědnosti.

Po registraci jsme dostali soutěžní číslo 14 a  průvodce na celý den – studenta zdravotnické školy a budoucího záchranáře Míšu. Hned jsme ho varovali, že ho z nás bude bolet hlava. Důvod zjistil hned po první disciplíně. Na celkem 20 stanovištích jsme plnili vědomostní i sportovní úkoly. Do všech soutěží jsme šli po hlavě, s povzbuzováním celého týmu, s pokřikem. Naše nadšení pro úkoly zaujalo i některé pořadatele, kteří nás burcovali k lepším výkonům. Některá stanoviště nebyla soutěžní, na nich jsme si mohli prohlédnout zblízka hasičské auto, prolézt skrz naskrz tank, podívat se, co musí být v sanitce, sednout si do policejního auta a slyšet houkačky pěkně zblízka. Skoro dívčí družstvo však zaujalo nejvíce stanoviště se zbraněmi. Vzduchovka se nám ale stala osudná a střílení na terč nebylo nic pro nás. Po absolvování všech stanovišť a po výborném guláši na oběd nás čekala ještě ukázka sebeobrany profesionálních vojáků a ukázka vrtání vodou do betonu hasiči. Na vyhlášení jsme čekali a hlavou nám probíhaly věty – ať nejsme poslední, ať jsme v TOP 10, jsme v TOP 5. S 80 body jsme získali 4. místo a od stupňů vítězů nás dělil pouze půl bod. Ale i v tak silné konkurenci osmáků byla naše bramborová medaile parádní úspěch. Hlavně jsme si den užili, opálili svá světlá těla, pobavili jsme se, na naše všetečné otázky dostali odpovědi od všech složek integrovaného záchranného systému, zkusili si být v kůži vojáků, záchranářů, hasičů a policistů.

Chválím celý náš tým za nadšení a vyvolání takové fair play atmosféry, která nakazila všechny okolo.

Video ze soutěžního dne

Sdílejte!