Expedice do Moravské Amazonie

V pondělí 15. května se EKOtým po čtvrté vyučovací hodině, posilněný skvělým obědem, vydal na autobusovou zastávku, odkud jsme si to zamířili na autobusové nádraží v Uherském Hradišti, tady jsme přestoupili a dále pokračovali až k Jarošovskému pivovaru. Naším cílem byla PR Kanada, kde na nás čekal průvodce z VIS Bílé Karpaty. Krátce po příchodu do lesa pro nás přichystal slepou mapu, na které byl znázorněn tok řeky Moravy. Naším úkolem bylo doplnit města, přírodní rezervace a jiné památky. Po úspěšném doplnění mapy jsme se rozdělili do skupinek po čtyřech. Každá skupinka dostala síťku a nádobku, do které jsme měli po cestě k slepému ramenu řeky Moravy chytat různé živočichy. Nejčastějšími živočichy byli pavouci, ale objevila se tam i housenka, mrchožrouti, nosatci a jiné. Na konci přednášky jsme vyplňovali pracovní list, v němž jsme měli napsat názvy živočichů, které jsme chytili, vypsat rostliny, o kterých jsme si povídali, a poznat listy okolních stromů. Nakonec nás čekala i dobrodružná akce, protože jsme v dešti museli dojít na zastávku, odkud jsme vyrazili směr Uherské Hradiště a domů. Exkurze se nám velmi líbila, přestože jsme byli celí zmoklí a bolely nás nohy.

Akce proběhla v rámci projektu Škola pohledem čápů, který podpořil Zlínský kraj.

 

Fascinující EKOredaktor Jan Kočenda IX. C

Sdílejte!