„Poplach, na hradě je ženská!“

Středeční odpoledne se pro divadelní kroužek neslo v muzikálovém duchu. Plni očekávání, jaké bude poslední představení letošní divadelní sezóny, jsme nastoupili do autobusu a vydali se vstříc Zlínu. Vezli jsme s sebou dobrou náladu. A jak by taky ne? Sluníčko nám svítilo na cestu, a tak jsme zapěli šéfce našeho kroužku písničku. Naše pěvecké výkony se sice nemohly rovnat těm z divadla, ale i tak potěšily.

Zlínská scéna letos zvolila do žákovského předplatného znamenité kusy, ale ten nejlepší si nechala skutečně na konec. Noc na Karlštejně již patří ke klasice, která se neomrzí. Sledovali jsme nezdolný temperament Elišky, manželky Karla IV., a Aleny, neteře purkrabího, kterak se snažily obejít zákaz císaře. Na hrad Karlštejn totiž nesmí vstoupit žádná žena.

Spousta z nás usoudila, že zpracování pod taktovkou Michaely Doleželové a Romana Vencla předčilo to filmové. Herci se nesnažili napodobit film, vložili do muzikálu kus sebe, něco originálního, něco jiného. Vrchlický by byl jistě spokojen. Naše krční páteř nám po dnešku bude také vděčná, neboť jsme chvilku sledovali jeviště, poté sál kolem sebe, v němž někteří zbrojnoši pořádali závody, či balkon, z něhož shlížel Karel IV. svým moudrým, majestátním zrakem.

Herci se předháněli nejen ve zpěvu a tanci, ale i v tom, kdo podá vtipnější výkon. Vhodně vybrané historické kostýmy a rekvizity dokreslily celkový dojem. Spolu s hlavními představiteli jsme si mohli připomenout známé písně. Jejich melodie nám budou znít v uších ještě několik dní…

Děkujeme našim mladým divadelníkům za pravidelnou účast na představeních, za nadšení pro kulturu a vzorné chování. Již nyní se těšíme na sezónu 2017/2018. V září vás opět přivítáme v našem kabinetu s novými přihláškami.

Sdílejte!