Oborové dny devátého ročníku

V pátek 28. dubna proběhly na naší škole prezentace tradičních oborových dnů. Žáci 9. ročníku se podle svých zájmů rozdělili do sedmi skupin, v nichž zpracovávali po několik týdnů jedno z vybraných témat.
První skupinka paní učitelky Mikulíkové se pustila do domácí výroby potravin, připravili si pro nás ochutnávku domácího chleba, lučiny a ovocného smoothie. Ke každému pokrmu pro nás natočili i videorecept, navíc nás poučili o výhodách domácího vaření a nevýhodách průmyslové výroby.

Video

Svěřenci paní učitelky Bazalové hledali odpovědi na otázky, zda existuje spravedlivý právní systém a zda nezkresluje televize vnímání vážnosti soudu, a to přímo na uherskohradišťském soudu. Z navštíveného soudního jednání a rozhovoru se soudcem nám promítli zajímavé video.

Občanská spravedlnost
Že sport je součástí našeho života, o tom nás přesvědčila skupinka pod vedením pana učitele Hřibňáka. Zavítali do posilovny Madness gym v Uherském Hradišti, kde sbírali informace o cvicích a přínosech stále oblíbenějšího crossfitu. Své poznatky nám předali formou prezentace a videí.

Crossfit prezentace
Velmi jsme se těšili také na netradiční hudební vystoupení. To si pro nás připravili žáci pod taktovkou paní učitelky Valíčkové. Využili přitom méně známý hudební nástroj – plastový kelímek. Slyšet a udržet rytmus byl pro mnohé náročný úkol, ale nakonec se s tím vypořádali na výbornou.
Víte, že v letošním roce slaví 100. výročí svého založení nejprestižnější hokejová liga na světě? Zajímavosti ze světa NHL nám odprezentovali hokejoví nadšenci paní učitelky Kunderové.

NHL prezentace
Že už dnes poklady ve volné přírodě nelze nalézt? Omyl! Přírodovědná skupinka pana učitele Motyčky nám poradila, kde můžeme najít kudlanky, mloky, kolibříky a mnoho dalších pokladů. Stačí být jen trochu potichu, otevřít oči a ony se nám samy objeví.
Žáci 9.C a 9.D nás za pomoci paní učitelky Kardosové seznámili s chemickými pokusy. Mohli jsme na vlastní oči zhlédnout, jak vypadá sloní pasta, dichromanová sopka, dehydratace sacharózy, hrnečku vař a amoniaková fontána.

Hrnečku, vař

Chemie

Pasta

Fontána

Chemické pokusy
Díky všem žákům devátých tříd jsme prožili příjemně strávené dopoledne, odnesli jsme si hlavu nabitou znalostmi a vědomostmi a užili jsme si také mnoho zábavy. Za to vše děkuji nejen děckám, ale i všem vyučujícím.

Sdílejte!