Dubnové zážitky čtvrťáků

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přestože nás minulý měsíc počasí potrápilo a apríl se předvedl v celé své kráse, všechny plánované akce čtvrtých tříd se naštěstí uskutečnily bez větších komplikací. Nejprve jsme se vypravili na dopravní hřiště do Uherského Hradiště, kde jsme museli obstát v testech a praktických jízdách, abychom získali průkaz cyklisty. Své cyklistické dovednosti jsme si mohli ještě jednou prověřit při jízdách zručnosti, které pro nás na školním dvoře velice hezky připravilo volnočasové centrum Klubko. No a v neposlední řadě se nám báječně vydařil i dlouho očekávaný Den Země. Vyrazili jsme do Chřibů za čerstvým vzduchem a probouzející se přírodou. Pobyt v lese nám dodal energii, provětrali jsme hlavy, ale hlavně se nám podařilo vysbírat hromadu odpadků podél stezky z Buchlovic pod Břesteckou skálu. Odměnou nám za to byla malebná panoramata hradu Buchlov a sousedící kapličky Barborky. Akce byla organizována Klubkem, během cesty jsme museli zvládnout také několik vědomostních úkolů, které byly zaměřené na poznávání rostlin a živočichů a ochranu přírody. Vrátili jsme se domů příjemně unavení, ale hřál nás pocit, že jsme alespoň kapánek pomohli našim lesům.

Sdílejte!