Hody, hody doprovody…

Stále pokračujeme v naší úspěšné spolupráci se slovenskou školou v Turzovce. Po vánočních přání přišla na řadu výměna přání k svátkům jara – Velikonocům. Každá třída vyrobila pro své vrstevníky v Základné škole Turzovka velikonoční přání. Připojila nějakou říkanku a vše stvrdila podpisy jednotlivých žáků. Přáníčka byla plná veselých barev a motivů jara. Objevovaly se červené, žluté, zelené barvy, z obrázků vyhrávali zajíčci, kuřátka, ale i rozkvetlé rostlinky. S příchodem jara dostal i náš pan ředitel skvělý nápad, jak bychom mohli oživit balíček posílaný na Slovensko – vytvořit jedno velké vejce, do kterého se přáníčka schovají. Výzva pro paní učitelku Kusákovou to byla velká. Čtrnáct dní kašírovala, aby jí pod rukama vzniklo vejce skládající se ze dvou částí. Stačilo ho pomalovat slováckými motivy, ozdobit mašličkou a schovat do něj jednotlivá přání za třídy. Pak už se vajíčko jen svázalo dohromady. S nervozitou jsme čekali, jestli náš balíček s překvapením dorazí v pořádku a ve stavu, v jakém jsme ho poslali. Slovenskou školu jsme překvapili a náš nápaditý dárek si hned vystavili, aby si ho mohli žáci prohlédnout.

Teď už jen zbývá všem popřát, abychom si užili svátky jara v poklidu a v tradičním duchu, nabrali potřebné síly do posledních měsíců školního roku a začali si užívat slunečních paprsků.

Sdílejte!