Všeználek na cestách

Dne 4. dubna se redakce školního časopisu sešla na vlakovém nádraží ve Starém Městě, aby se zúčastnila slavnostního vyhlášení soutěže o nejlepší školní časopis, kterou pořádalo ICM Holešov. Do soutěže zaslalo práce celkem 15 škol a každá z nich dostala pozvání na vyhlášení a workshop, který se v rámci události konal.

Akce začala vyhlášením nejlepších časopisů ve dvou kategoriích (tištěné a elektronické verze). O výsledcích rozhodovala odborná porota složená z novinářů a pracovníků ICM Holešov. Následovala beseda s šéfredaktorem Kroměřížského deníku Lukášem Pařenicou a redaktorkou Holešovska Janou Rohanovou, která je zároveň tiskovou mluvčí města. Na základě svých zkušeností nám  otevřeně řekli, co se jim na časopisech líbilo, co je překvapilo, ale i co je třeba vylepšit a jaké rubriky v časopisech postrádají. Jako profesionálové měli naprosto trefné poznámky a myslím, že nejeden z nás jim dal za pravdu. Ale co by to bylo za besedu, kdyby se nedostalo na naše dotazy? Věřte tomu, že jich ze stran našich mladých kolegů nebylo málo, a kdyby nás paní pořadatelka nestopla, jistě bychom tam seděli ještě teď, protože žurnalistika je neskutečně zajímavá práce 🙂

Sice jsme se neumístili, ale plni dojmů, nových poznatků, obdarováni drobnými dárky a pamětním listem jsme se vydali do města na další odměnu v podobě zmrzliny a následně cestu domů. Všichni máme o čem přemýšlet a kdo ví… Třeba bude jednou na jejich místě sedět někdo z nás 😉

Broklová Barbora, VII. D

 

Sdílejte!