Třeťáčci v knihovně

Úterní dopoledne si žáci třetích tříd zpestřili návštěvou knihovny ve Starém Městě. Zajímavé povídání na téma Kamarádství a přátelství si pro nás připravila paní knihovnice Rokytová.
V průběhu besedy se děti zamýšlely, jak je důležité mít kolem sebe kamarády a opravdové přátele. Skutečnost, že pravého přítele člověk pozná v nouzi, si děti mohly vyslechnout hned v úvodní ukázce spisovatele Miroslava Švandrlíka z knihy Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka.
Poslechli jsme si také ukázku z knihy Domov pro Marťany spisovatelky Martiny Drijverové, v níž rodina řeší úskalí spojená s přestěhováním a handicapem malého chlapce, či ukázku z díla Petry Dvořákové Julie mezi slovy, která vypráví čtenářům příběh rozvodu rodičů, následné stěhování z města na vesnici a problémy se začleněním mezi kamarády. Mezi ukázkami nechyběli například ani Foglarovi Hoši od Bobří řeky, knihy Pavla Šruta, Astrid Lindgrenové či Vojtěcha Steklače.
Vybrané knihy mohou dětem napomoci, jak řešit situace, se kterými se mnohdy v životě setkáváme.
Na závěr besedy byla pro děti připravena křížovka s tajenkou a nechyběla ani prohlídka dětských knih.

[Not a valid template]
Sdílejte!