Košt marmelád

V pátek 10. března se v naší škole sešli milovníci marmelád. Staroměstští zahrádkáři uspořádali  první ročník akce nazvané „Košt marmelád“. Prezentovalo se celkem 36 vzorků domácích marmelád. K ochutnání a hodnocení byly nejvíce zastoupeny výrobky z červeného a černého rybízu, meruněk, jahod a ostružin, ve výčtu však musíme jmenovat i maliny, višeň, borůvky, myrobalán, fíky, jablko a bez černý.

Všichni zúčastnění poctivě „koštovali“ a své názory v hodnocení vyjadřovali výslednou známkou pro daný produkt. Pomyslnou palmu vítězství si odnesli pan Jan Kocáb za červený rybíz a paní Věra Štefková jej těsně následovala skvělou meruňkou a ostružinou. Slavnostní vyhlášení s předáním cen se uskuteční na velikonočním jarmarku 2. dubna.

Zahrádkáři zde rovněž  předvedou všechny vzorky k ochutnání pro návštěvníky jarmarku a vyzvou ostatní k účasti na příštím ročníku v březnu 2018. Na řádnou přípravu bude tedy dostatek času a většina „poražených“ se loučila s příslibem zdokonalení svých receptur a útokem na vyšší příčky v dalším ročníku.

Škola a místní organizace zahrádkářů úzce spolupracují. Akce proběhla v rámci projektu Škola pohledem čápů, který podpořil Zlínský kraj.

 

Sdílejte!