Čokoládový dort z quinoy s kokosovou šlehačkou

Sladkou tečku za naší receptovou trilogií udělá zdravá varianta čokoládového dortu. Do něj jsme použili quinou. Quinoa, neboli merlík čilský, je prastará vysokohorská pseudoobilovina. To znamená, že ji nelze botanicky řadit mezi obiloviny, ale má podobné využití ve výživě člověka.

Quinoa, původem z jihoamerických And, je nazývána též jako „zázračné obilí Inků, matka všech obilnin“, protože dávala sílu válečníkům i malým dětem.

Quinoa má vysoký obsah antioxidačních látek, poskytuje významný zdroj kvalitních rostlinných proteinů a semena, obsahující velké množství vlákniny, mají pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu a správnou funkci zažívacího traktu.

Má příjemnou strukturu a neutrální chuť, která se dobře snoubí téměř se vším. Snadno a rychle se upravuje. V kuchyni má všestranné využití.

Na přípravu vynikajícího dortu, který je navíc přirozeně bezlepkový, si připravte tyto ingredience:

  • 320 g vařené quinoy (cca 100g v suchém stavu),
  • 100 ml podmáslí,
  • 120 g rozpuštěného vychladlého másla,
  • 3 vejce,
  • 1 lžička vanilkového extraktu,
  • 120 g třtinového cukru,
  • 80 g kakaového prášku,
  • 1 lžičku prášku do pečiva,
  • 1 lžičku sody.

Předehřejte troubu na 180 stupňů. V míse smíchejte podmáslí, rozpuštěné máslo, vejce a vanilkový extrakt. Poté přidejte uvařenou quinou, třtinový cukr, kakaový prášek, prášek do pečiva, sodu a vše promíchejte, až vytvoříte řidší těsto. Těsto nalijte do vymazané a vysypané dortové formy a dejte péct do trouby na 40-50 minut. Propečení kontrolujte pomocí špejle.

Ke zdobení jsme použili kokosovou šlehačku. Ta vznikne jednoduše vyšleháním tuhého kokosového krému (bez vody) z plechovky s kokosovým mlékem.

Sdílejte!