Hasík

Jak se zachovat v případě požáru nebo autonehody? O tom si v úterý 21. února spolu s hasiči z uherskohradišťské hasičské stanice povídali žáci 6. ročníku.

Hasiči pro žáky připravili zajímavá témata k diskuzi, i proto si získali jejich veškerou pozornost. V úvodu si žáci zopakovali nejdůležitější telefonní čísla, na něž mohou volat v případě ohrožení, a spolu s hasiči vypracovali i postup, jak potřebnou informaci předat záchranářům co nejrychleji.

Žáci měli možnost na konkrétních modelových situacích pozorovat jednotlivé kroky, které by vedly k záchraně lidského života. Ať už v případě malé autonehody, nebo komplikované autonehody na dálnici.

Hasiči poskytli rady i v případě požáru a především vysvětlili, jak pracovat s hasicími přístroji.

Nikdo z nás si nepřeje být účastníkem jakékoliv nehody, při níž by musel zmíněné rady použít, i přesto je nutné, aby o nich každý z nás věděl.