Chemická olympiáda 2016/2017

Také v letošním školním roce se účastníme chemické olympiády. Školní kolo se skládá ze tří částí: studijní, praktické a kontrolního testu.  Ve studijní části se žáci seznámili se šesti tématy – papír, jeho třídění a recyklace, sacharidy, peroxid vodíku, plnidla a pigmenty, kyseliny a zásady. V kontrolním testu využívali znalostí ze studijní části. Praktická část proběhla 18. ledna ve škole po vyučování a kontrolní test se uskutečnil 6. února. Tak jako každoročně i letos o výsledcích rozhodl závěrečný kontrolní test.

Do školního kola se celkem přihlásilo 16 žáků z tříd 9. A, B, C, D. A zde jsou jména tří nejlepších: 1. místo Kája Špaček 9. D,  2. místo Barbora Rokytová 9. B  a  3. místo Vojta Valenta 9. C.

Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal alespoň 50 % bodů, což se letos podařilo 12 žákům.

Vítězům blahopřejeme a držíme pěsti v okresním kole, které se uskuteční 6. března na Základní škole v Šumicích.

Sdílejte!