Jeřábi míří zase do Japonska

Stará japonská legenda říká, že každému, kdo složí tisíc papírových jeřábů, se splní jedno přání. Sadako Sasaki byla japonská dívka, která přežila svržení atomové bomby na Hirošimu a ve věku 11 let onemocněla leukémií. V nemocnici se pokusila tisíc jeřábů složit, ale její jediné přání uzdravit se už se nesplnilo.

S páťáky jsme se pokusili navázat na loňský úspěšný projekt, který nám na konkrétním osudu dívky v jejich věku připomíná nesmyslnost války. I my jsme se rozhodli, že složíme tisíc jeřábů a pošleme je do světa.

Jeřáby jsme tentokrát skládali pestrobarevné i bílé. Pro Japonsko jsme vymysleli objekt inspirovaný vycházejícím sluncem na japonské vlajce. Výtvor jsme ve čtvrtek 9. 2. předali panu místostarostovi Martinu Zábranskému, který zajistí odeslání do Japonska. Při slavnostním setkání se zástupci 5. ročníku si papírového jeřába poskládal i pan místostarosta. První fáze projektu je za námi a my se pouštíme do dalších výrobků pro obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě a pro partnerskou školu v Turzovce na Slovensku.

Sdílejte!