Máme úspěšné Mladé chemiky!

V úterý 7. února se naši tři deváťáci – Kája Špaček, Míša Vávra a Jenda Kočenda zúčastnili regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, které probíhalo na SPŠCH v Otrokovicích. Po krátké cestě vlakem jsme dorazili na místo konání, kde nás čekaly známé tváře chemických nadšenců z ostatních základních škol našeho regionu. Kluci nasadili bílé pláště a odebrali se do krásných laboratoří, kde se konala soutěž samotná. Ta se skládala z laboratorní části zaměřené na analytickou chemii a několika teoretických úkolů.

Po 75 minutách vysílení soutěžící dorazili do kina ve školním Experimentáriu a čekali netrpělivě na výsledky. Z 30 přihlášených obsadil Kája Špaček krásné 5. místo, za které si odnesl hodnotné ceny. Kájovi i ostatním soutěžícím patří velký potlesk, protože tato chemická soutěž byla opravdu náročná a zúčastnili se jí jen ti nejlepší.

Sdílejte!