Tradiční ples s polonézou

Ples rodičů je jednou z největších akcí, na níž se podílí naše základní škola a SRPŠ. V pátek 27. ledna  byste těžko našli nervóznější žáky než naše deváťáky. Konečně totiž nastal ten významný den, kdy měli zúročit své několikaměsíční úsilí. Pravidelné nácviky polonézy probíhaly pod vedením Mgr. Jana Zábranského, Mgr. Miroslavy Oharkové Foltýnové a nově pod vedením Mgr. Kateřiny Bazalové.

Již v ranních hodinách se na sokolovně sešlo 36 párů, které pilně trénovaly nejen své choreografie, ale i společný závěr, jehož autorem je pan učitel Zábranský. Nutno podotknout, že laťka je stále nastavená velmi vysoko. Paní učitelka Bazalová si pod křídla vzala svou třídu IX. B a k choreografii připojila i folklorní část, neboť má k tradicím našeho kraje velmi blízko.

Večer jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit, že naši žáci už nejsou malé děti. Všem to mimořádně slušelo – děvčata se chlubila nádhernými účesy a krásnými šaty, chlapci pyšně předvedli, že umí nosit elegantní oblečení.  Polonézy byly zatančeny s precizností a  odměněny bouřlivým potleskem.

Na plesající hosty čekala kromě slavnostního zahájení bohatá tombola. K tanci i poslechu v hlavním sále zahrála hudební skupina VHS Nedakonice, ve vedlejším se pak o hudbu postaral DJ Jerry – laser show. Novinkou a zároveň hitem letošního plesu se stal fotokoutek, v němž se pobavila nejen mládež, ale i dospělí. Letošní ples se vydařil a nám nezbývá než se těšit na další. Takže osmáci – příští rok to bude na vás!

Video z polonézy

Video z polonézy

Sdílejte!