Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže pro rok 2016/2017 proběhlo na naší škole v pondělí 23. ledna 2017. Účast v této oblíbené soutěži byla opět hojná, a to v počtu 39 žáků a žaček, kteří postoupili z prvních míst již proběhlých třídních kol. Soutěžící si dali na výběru letošních textů obvzláště záležet. Zazněla poezie i próza od skvělých českých autorů, například Petra Bezruče, Františka Halase, Jiřího Žáčka, Zdeňky Bezděkové, Pavla Šruta apod., ale také od světových literátů, jako je například J. K. Rowlingová a její proslulý Harry Potter. Porota, složená z češtinářek naší školy, však musela vybrat ty nejlepší, kteří postoupí dál do okrskového kola, konaného v březnu 2017.

Z kategorie 6. – 7. třídy se umístily na 1. místě DOMINIKA VAGUNDOVÁ (7. D), na 2. místě NIKOLA BENEDÍKOVÁ (7. D) a na 3. místě KLÁRA DANÍČKOVÁ (7. A). Speciální ocenění v této kategorii získal ONDŘEJ ZAHRADNÍK (7. D) za Objev recitace 2017.

Z kategorie 8. – 9. třídy se umístili na 1. místě VOJTĚCH VALENTA (9. C), na 2. místě BARBORA ROKYTOVÁ (9. B) a o 3. místo se podělily LUDMILA GIESLOVÁ a ALŽBĚTA PLEVÁKOVÁ (9. D). Speciální ocenění v této kategorii získal MICHAL ŠMÍD (8. A) za Skokana recitace 2017.

Všem, kteří sebrali odvahu a přišli zarecitovat, moc děkujeme za příjemné odpoledne s literaturou, vítězům srdečně blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších postupových kolech.

 

Sdílejte!