Biologická olympiáda 2016/2017

V tomto týdnu ve středu 11. ledna a čtvrtek 12. ledna proběhla na naší škole základní kola biologické olympiády ročníku 2016/2017. Letošní téma mělo název „Detektivem v přírodě“. V obou kategoriích (D … 6. a 7. ročník, C … 8. a 9. ročník) se celkem zúčastnilo 27 žáků naší školy. Vzhledem k předchozím rokům je to méně, ale snad vyhráli skutečně ti nejlepší. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Nejlépe si v obou kategoriích vedli mírní favorité. Starší kategorii vyhrál Karel Špaček ze třídy 9. D a mladší kategorii Dominika Vagundová ze 7. D. Společně se žáky, kteří celkově obsadili druhá místa v obou kategoriích (Vojtěch Valenta a Kateřina Spáčilová), se zúčastní okresních kol. Držme jim palce na této náročně procházce přírodou.

Sdílejte!