Native speakers welcome!

chris1Minulý týden se výuky na naší škole zúčastnil rodilý mluvčí Christopher Odiase z Londýna. Jeho výuka v VII. B a VI. A byla úžasným oživením v čase předvánočním. Žáci naší školy se učili o Vánocích a vánočních zvycích v anglicky mluvících zemích.

Vysvětlili si rozdíl mezi Ježíškem v ČR, Santa Clausem v USA a Otcem Vánoc v GB. Dozvěděli se také, že mají připravit mrkev pro unavené soby a mléko a sušenky pro starého pána Santa Clause. Dále si připomněli, že děti v Anglii dostávají dárky až 25. prosince ráno a rozbalují si dárky ještě v pyžamu, kdežto naše děti si užívají rozbalování dárků od Ježíška už 24. prosince večer.

Výuka byla opravdu super. Zpívalo se, žáci brousili výslovnost a na závěr Christopher uslyšel i potlesk jako poděkování za neočekávanou návštěvu. V dalších měsících roku 2017 se budeme těšit na další hodiny s lektorem z Anglie.

 

chrischris-3

Sdílejte!