V okresním kole přeboru škol v šachu I. stupeň stříbrný a II. stupeň zlatý

sachy_8V pátek 9. prosince se konalo okresní kolo přeboru škol v šachu. Hrálo se ve dvou kategoriích: 1. – 5. třída, 6. – 9. třída. Vždy dvě nejlepší školy v každé kategorii postupují do krajského kola. Naše škola měla v obou kategoriích své zastoupení. I.stupeň měl sestavu kompletní, zato II. stupni chyběl Robin Čapek ze 7. B. Nahradil jej Filip Najman z 9. C.

I. stupeň reprezentovali: Jan Vávra 4. B, Rostislav Procházka 4. A, Klára Spáčilová 3. A, Martin Hampala 5. B.

II. stupeň:  Viktorie Všetulová 7. D, Roman Lapčík 8. C, Stanislav Foltýnek 7. D, Filip Najman 9. C.

Účast škol byla tentokrát slabší. V kategorii 1. – 5. třída bojovaly čtyři školy a v kategorii 6. – 9. třída pouze dvě. Hrál se dvakrát vzájemný zápas.
První kolo bylo velmi příznivé pro oba stupně. Žáci I. stupně vyhráli velmi jasně 4:0 s Nivnicí, jelikož všichni podali velmi dobrý výkon. Družstvo II. stupně mělo díky absenci trochu obavy o výsledek. Jejich soupeřem byla ZŠ a MŠ Osvětimany. Jako první vyhrává Standa Foltýnek a po chvíli jej napodobuje Filip Najman, což nám zajišťuje vedení 2:0. Záhy ale prohrává Viky Všetulová a vše má tedy v rukou Roman Lapčík. Ten má materiál navíc a lepší čas. Roman natahuje pěšce s podporou věže a rozhoduje zápas a tím naši výhru 3:1. I. stupeň jde hrát zápas se ZŠ TGM Uherské Hradiště Mařatice. Zápas je ze začátku dost vyrovnaný a první výhru na naše konto připisuje Martin Hampala, ale pak soupeř vyrovnává na 1:1, když prohrává Rosťa Procházka. Zápas tedy rozhodují Honza Vávra a Klárka Spáčilová, bohužel v náš neprospěch, když Honza pouze remizuje a Klárka prohrává, takže těsná bolestná prohra 1,5:2,5. Po malé přestávce hrál II. stupeň svůj druhý zápas s Osvětimany. Opět první výhru připisuje na naše konto Standa Foltýnek, ale záhy prohrává Filip Najman, takže stav je 1:1. O našem prvenství rozhodl Roman Lapčík, který svého soupeře bezpečně přehrál a stav je 2:1. Vše má v rukou Viky Všetulová. Má pěšce navíc, kterého nakonec ztratí, a prohrává a stav je 2:2, což nám ale i tak bohatě stačí na prvenství. Svůj poslední zápas sehrál i I. stupeň se ZŠ a MŠ Boršice, nadělil jim „kanára“ 4:0 a tím rozhodl o 2. místě.
Pochvalu za reprezentaci školy si zaslouží všichni. Budeme držet pěsti v krajském kole přeboru škol.

Standa Foltýnek, VII. D

Fotografie z akce

Sdílejte!